» » Yosh yongin ochiruvchi va Ozbekiston Respublikasi 9-chempionati musobaqalari goliblari aniqlandi

Yosh yongin ochiruvchi va Ozbekiston Respublikasi 9-chempionati musobaqalari goliblari aniqlandi


Ozbekistonda 31-may kuni Yosh yongin ochiruvchi va Ozbekiston Respublikasi 9-chempionati musobaqalarining goliblari aniqlandi, deb xabar berdi FVV matbuot xizmati.

Shu kuni dastur asosida tadbirning tantanali ochilish marosimi otkazilib, unda Favqulodda vaziyatlar vazirligi Yongin xavfsizligi bosh boshqarmasi, Jismoniy tarbiya va sport, Oliy va orta maxsus talim, Xalq talimi vazirliklari hamda Yoshlar ittifoqi Markaziy Kengashining rahbariyati, viloyat hokimligi, boshqa jamoatchilik vakillari ishtirok etdi.

Musobaqalarning ochilish marosimida huquqni muhofaza qiluvchi organlarning va Favqulodda vaziyatlar vazirligi kuch va vositalarining korgazmali chiqishlari hamda taniqli xonandalar ishtirokida konsert dasturi tashkil etildi. Korgazmali chiqish va konsert dasturidan song, musobaqaning 4x100 metrli yongin ochiruvchilar estafetasi turi otkazildi.

1-iyun kuni esa musobaqaning 100 metrga tosiqlar osha yugurish turi bolib otdi va nazariy shartlarga kora, musobaqa ishtirokchilarining yongin xavfsizligi boyicha bilim saviyalari test sinovlari orqali aniqlandi.

Musobaqaning har bir turini kuzatib, baholab kelayotgan hakam va murabbiylar tomonidan eng yaxshi natija korsatgan golib terma jamoalar aniqlandi.

Jumladan, Orta maxsus, kasb-hunar talimi muassasalari oquvchilari ortasida otkazilgan Yosh yongin ochiruvchi musobaqasi boyicha:

Ishgol qilish narvonida oquv minorasining 3-qavatiga kotarilish turi boyicha Jizzax viloyati terma jamoasi 1-orinni (36.57 soniya bilan), Toshkent viloyati terma jamoasi 2-orinni (37.28 soniya bilan) hamda Qashqadaryo viloyati terma jamoasi 3-orinni (37.93 soniya bilan) egalladi.

Yongin ochiruvchilar estafetasi turi boyicha Jizzax viloyati terma jamoasi 1-orinni (62.31 soniya bilan), Andijon viloyati terma jamoasi 2-orinni (64.06 soniya bilan) hamda Xorazm viloyati terma jamoasi 3-orinni (66.87 soniya bilan) qolga kiritdi.

100 metrga tosiqlar osha yugurish turi boyicha Andijon viloyati terma jamoasi 1-orinni (54.30 soniya bilan), Namangan viloyati terma jamoasi 2-orinni (55.54 soniya bilan) hamda Jizzax viloyati terma jamoasi 3-orinni (56.24 soniya bilan) egalladi.

Umumtalim muassasalari oquvchilari ortasida otkazilgan Ozbekiston Respublikasi chempionati musobaqasi boyicha:

Ishgol qilish narvonida oquv minorasining 2-qavatiga kotarilish turi boyicha Jizzax viloyati terma jamoasi 1-orinni (15.52 soniya bilan), Qashqadaryo viloyati terma jamoasi 2-orinni (15.80 soniya bilan) hamda Navoiy viloyati terma jamoasi 3-orinni (15.89 soniya bilan) egalladi.

Yongin ochiruvchilar estafetasi turi boyicha Jizzax viloyati terma jamoasi 1-orinni (64.64 soniya bilan), Navoiy viloyati terma jamoasi 2-orinni (66.31 soniya bilan) hamda Surxondaryo viloyati terma jamoasi 3-orinni (67.43 soniya bilan) qolga kiritdi.

100 metrga tosiqlar osha yugurish turi boyicha Navoiy viloyati terma jamoasi 1-orinni (35.94 soniya bilan), Buxoro viloyati terma jamoasi 2-orinni (36.39 soniya bilan) hamda Andijon viloyati terma jamoasi 3-orinni (37.69 soniya bilan) qolga kiritdi.

Yakuniy natijalarga kora, har bir jamoa ishtirokchilarining korsatgan natijalari boyicha toplagan ballari umumlashtirilib, barcha turlar boyicha umumjamoa hisobida Jizzax viloyati terma jamoasi 1-oringa, Navoiy viloyati terma jamoasi 2-oringa hamda Andijon viloyati terma jamoasi 3-oringa sazovar boldi.

Hududlardan tashrif buyurgan qizlar terma jamoalari ortasida Yosh yongin ochiruvchi musobaqasi boyicha:

Ishgol qilish narvonida oquv minorasining 2-qavatiga kotarilish turi boyicha Toshkent viloyati terma jamoasi 1-orinni (8.22 soniya bilan), Sirdaryo viloyati terma jamoasi 2-orinni (8.78 soniya bilan) hamda Andijon viloyati terma jamoasi 3-orinni (9.03 soniya bilan) egalladi.

Yongin ochiruvchilar estafetasi turi boyicha Navoiy viloyati terma jamoasi 1-orinni (75.12 soniya bilan), Sirdaryo viloyati terma jamoasi 2-orinni (76.47 soniya bilan) hamda Surxondaryo viloyati terma jamoasi azosi 3-orinni (77.43 soniya bilan) qolga kiritdi.

100 metrga tosiqlar osha yugurish turi boyicha Sirdaryo viloyati terma jamoasi 1-orinni (18.76 soniya bilan), Navoiy viloyati terma jamoasi 2-orinni (19.66 soniya bilan) hamda Andijon viloyati terma jamoasi 3-orinni (19.92 soniya bilan) qolga kiritdi.

Barcha goliblar hamda faol ishtirokchilar tashkilotchilarning diplom va esdalik sovgalari bilan taqdirlandi.



Manba: Daryo.uz
: admin (4-06-2019, 02:29)
0 (: 0)
. !

!


vote-icon
?

?
( 35) ( 0) ( 34) ( 1)
:
-
:
:
20 ... -